Турнир по Star Craft II - Ден 4: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

Берое и Локо (София) спукаха топката буквално и преносно в Стара Загора

Берое и Локомотив (София) завършиха при резултат 0:0 в двубой от втория кръг на efbet Лига. Двата тима не предложиха кой знае колко интересен мач на стадиона в Стара Загора. Въпреки че атаки имаше и пред двете врати, чистите положения и опасните удари липсваха. Все пак домакините бяха една идея по-активни и имаха повече ситуации, но те не доведоха до нищо. Най-любопитният момент се роди в средата на първата част, когато играта беше спряна за няколко секунди, след като топката на терена се спука и трябваше да бъде заменена с нова.

Първите интересни положения в двубоя дойдоха в 12-ата минута. Първо Селсо Рапосо получи хубав пас след центриране и опита удар от точката за изпълнение на дузпа, но бранител на Берое успя да го блокира. Само няколко секунди по-късно пък Красимир Станоев финтира добре Лучиано Скуадроне и остана сам срещу вратаря, но от малък ъгъл прати топката в аут.

В 24-ата минута се стигна и до първо положение пред вратата на гостите. След центриране отдясно Сантиаго Годой стреля с глава, но кълбото премина над напречната греда. 5 минути по-късно Алберто Селидо стреля от границата на наказателното поле, но отново неточно.

В 40-ата минута се случи интересен момент, когато двата отбора спукаха топката и играта беше спряна, за да се смени коженото кълбо. Веднага след това Скуадроне опита удар от дистанция, но неточно. Секунди преди изтичането на редовните 45 минути Пинеда отправи опасен удар, който изискваше намесата на Любенов.

Първият точен удар за Локомотив дойде в 54-ата минута, когато Стефан Ламбез стреля по земя от дистанция, но Артур Мота улови. В следващите минути Берое вдигна оборотите и организираше атака след атака пред вратата на гостите. Те обаче доведоха до няколко не толкова опасни удари, които или бяха уловени от Любенов, или излизаха в аут.

В 73-ата минута шут от воле на Краси Станоев не намери очертанията на вратата. Домакините отговориха с неточен удар с глава на Джорди Говеа.

В 87-ата минута Годой можеше да донесе успеха на своя тим, след като овладя на гърди, обърна се към вратата и стреля добре. И този път обаче ударът бе неточен. В 92-ата минута пък Белоти засече на близката греда центриране с глава и прехвърли Любенов, но отново това не доведе до нищо.

Така Берое продължава да бъде без загуба от началото на сезона. Локомотив от своя страна пък стига до първа точка през новата кампания след болезнената загуба от Левски в миналия кръг.

БЕРОЕ 0:0 ЛОКОМОТИВ

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Исаса, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Сантиаго Годой, 11. Уерик Каетано, 17. Хуан Карлос Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов;

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 94. Юлиан Ненов, 10. Валентин Николов, 5. Атанасиос Пицолис, 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбезе.