Спортинг с класика над Атлетик Билбао

Спортинг победи Атлетик Билбао с класическото 3:0 в контролна среща, играна на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон. "Лъвовете" нанесоха тежко поражение на баските и натрупаха нужното самочувствие преди предстоящото дерби с Порто за Суперкупата на Португалия на 3 август.

Педро Гонсалвеш откри резултата за Спортинг още в 10-ата минута, а другите два гола паднаха в края на мача и бяха дело на Маркъс Едуардс в 80-ата и Франсиско Тринкао в 84-тата минута.

Както стана дума, за Спортинг предстои двубой за Суперкупата, докато Атлетик тепърва навлиза в по-дълбоките води на подготовката си и на 1 август ще играе нова контрола с Алавес.