Легия (Варшава) не остави никакви шансове на уелсци, бивш играч на Лудогорец се разписа

Легия (Варшава) разби с 6:0 уелския Карнарвън във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и си осигури протоколен реванш след седмица. С хеттрик за поляците се отличи испанският нападател Марк Гуал, а последното шесто попадение заби бившият играч на Лудогорец Клод Гонсалвеш. Двубоят се игра на празни трибуни заради наказание на Легия.

Именно Марк Гуал успя да открие резултата в 22-рата минута с глава след изпълнение на корнер. Минута преди края на първата част японецът Риоя Моришита удвои аванса на Легия и направи 2:0 по куриозен начин, като стражът на гостите изпусна топката във вратата си.

През втората част уелския тим окончателно рухна и инкасира още четири гола. Марк Гуал оформи хеттрика си с нови две попадения в рамките на шест минути, дошли след хубави комбинации на полския тим. В 68-ата минута пък Легия получи дузпа, но Блаж Крамер стреля неточно и прати топката в аут. Все пак словенският нападател се реваншира и направи 5:0 само три минути по-късно. Крайното 6:0 оформи бившият играч на Лудогорец и ново попълнение на Легия Клод Гонсалвеш в последните секунди на двубоя с хубав удар от границата на наказателното поле.