Макаби (Хайфа) отнесе тежък шамар от азери

Израелският гранд Макаби (Хайфа) отнесе тежка загуба с 0:3 от азербайджанския Сабах в първи мач между двата тима от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Заради сложната ситуация в еврейската държава срещата се игра на стадиона в унгарския град Кишварда.

След нулево първо полувреме символичните гости успяха да нанесат своя първи удар след около час игра, когато словашкият нападател Павол Сафранко откри резултата - 0:1. Макаби се хвърли в атака, но вместо да изравни, в 78-ата минута инкасира второ попадение, дело на нигериеца Джеси Секидика.

Две минути преди края на редовното време Сабах оформи голямата си победа чрез резервата Хаял Алиев, който оформи крайното 0:3 за азерския тим. Така Макаби ще има изключително тежка задача на реванша след седмица.