Башакшехир смачка отбор от Сан Марино и си направи протоколен реванша

Отборът на Истанбул Башакшехир победи категорично с 6:1 тима на Ла Фиорита от Сан Марино в първи мач от втория предварителен кръг на третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

С успеха южните ни съседи до голяма степен си гарантираха участие в третия кръг от пресявките, като там ще срещнат победителя от двойката между Иберия (Грузия) и Партизани (Албания).

Турците осъществиха по-голямата част от своята наказателна акция до почивката, като вкараха четири гола чрез Беркай Йозджан (5’), Давидсон (13’), Жоао Фигуеиредо (29’) и Оливие Кемен (43’).

Непосредствено през втората част Фигуеиредо (49’) вкара втори гол, а Никола Греко (48’) намали изоставането на съперника от Сан Марино. Двайсетина минути преди края обаче домакините си върнаха преднината от пет гола след попадение на Кшишоф Пьонтек (71’), оформяйки крайния резултат.

Ответният мач е на 1-ви август (четвъртък) от 21:45 часа българско време.

Снимка: RAMS Başakşehir// Twitter