Брьондби писа "отличен" на косовари

Брьондби разгроми с 6:0 косоварския Лапи във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и си осигури протоколен реванш след седмица. Любопитното е, че за датчаните се разписаха шест различни футболисти.

Брьондби си реши мача още през първото полувреме, когато паднаха четири от попаденията. Още в 16-ата минута японецът Юито Сузуки откри резултата с удар с десния крак. Само четири минути по-късно Охо Омойхуанфо удвои аванса на тима си, а след още четири резултатът стана класически, след като Филип Бундгаард се разписа с глава след центриране на Даниел Вас. Пет минути преди края на първата част Ноа Нарти вкара хубаво попадение и резултатът стана 4:0.

През втората част Брьондби понамали оборотите, но все пак успя да вкара още два гола, като те бяха дело на резерви. Две минути преди края на редовното време Матиас Квистгаарден вкара с хубав далечен шут, а крайното 6:0 оформи Оскар Швартау.