Испания изхвърли шампиона Италия и е на финал и на Европейското до 19 години

След като Испания спечели Евро 2024, испанската доминация продължи и на юношеско ниво, като по-рано днес тимът на "Ла Фурия" победи шампиона Италия с 1:0 след продължения в полуфинала на Европейското първенство за юноши до 19 години. Единственото попадение за испанците отбеляза резервата Пол Фортуни в 100-ната минута.

На стадион "Уиндзор Парк" в Белфаст Италия имаше имаше по-чистите положения в редовното време, но Симоне Пафунди и Кевин Зероли не успяха да се разпишат.

Така се стигна до десетата минута от продълженията, когато Хулио Диас подаде към играча на Реал Мадрид Пол Фортуни, който с хубав удар вкара и единствения гол в мача.

Така Испания ще играе на финала с победителя в другия полуфинал между тимовете на Франция и Украйна, който ще е тази вечер. Последният решаващ мач от турнира пък ще се проведе в неделя вечерта.