Kилмарнък се завърна в Европа с равенство

Килмарнък и Серкъл Брюж завършиха 1:1 в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. За отбора от Шотландия това беше първи мач в евротурнирите след пауза от 5 години.

Още в началните минути домакините имаха претенции за дузпа, но те бяха подминати от рефера Мартин Дохал. Серкъл Брюж бързо взе инициативата, но трудно стигаше до голови положения. Едно от малкото такива пропиля Абу Франсис в средата на първата част.

По-добрата игра на белгийците даде резултат в 55-ата минута, когато Казим Олаигбе направи безпомощен Роби Маккрори с мощен шут в десния ъгъл на вратата. Малко след това попадение на Килмарнък беше отменено заради нарушение в атака.

Домакините се активизраха и съумяха да изравнят в 70-ата минута. Точен беше Дейвид Уотсън. До края не се случи нищо интересно и всичко ще се реши на реванша в Брюж.