Рапид (Виена) наказа Висла с човек по-малко

Рапид (Виена) постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на Висла (Краков) в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Австрийският тим игра с човек по-малко цяло второ полувреме, но въпреки това взе аванс преди реванша на своя стадион.

Преди почивката Рапид атакуваше по-опасно и поведе в 37-ата минута с попадение на Исак Янсон. Шведът стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в противников футболист и заблуди вратаря Антон Чичкан. В добавеното полувреме на първата част Бендегуз Бола получи директен червен картон и постави в трудна ситуация гостите.

Макар и в намален състав, "зелено-белите" от Виена удвоиха преднината си в 53-ата минута с точен изстрел на Матиас Зайдъл. След това австрийците се прибраха в половината си и с всички сили бранеха изгодния резултат.

Висла създаде няколко чисти положения, но стигна само до един гол, след като в 79-ата минута Максимилиан Хофман от Рапид прати топката в собствената си врата.