Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Ауда взе аванс след първия мач с Клифънвил

Отборът на Ауда победи тима на Клифънтил в първи мач от втория предварителен кръг на третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

Латвийците откриха резултата през първата част с попадението на Абиодун Огунюи в 32-рата минута, а в 3-ата Люк Конян изравни. Четвърт час преди края в 76-ата минута Абдулрахман Тайуо върна предимството на балтийския тим, който задържа този път аванса си и се поздрави с успеха.

Макар головете на чужд терен да нямат допълнителна стойност, както беше до скоро, победата дава сериозна преднина на момчетата на Зоран Зеликович, които ще се домакини в следващия мач.

Това бе и втора победа за латвийски отбор в рамките на вечерта, като малко по-рано Рига спечели с минималното 1:0 срещу полския Шльонск.