Борусия (Дортмунд) показа друго лице във втория си мач в Азия

Три дни след срамния си първи мач от турнето в Азия отборът на Борусия (Дортмунд) се реваншира с успех с 3:2 над Серезо (Осака) във втората си контрола в региона. На 21 юли финалистът в Шампионската лига беше разгромен с 4:0 от тайландския Патум Юнайтед, но сега показа далеч по-добро лице и се наложи като гост в японския град.

Германците взеха солидна преднина от три попадения в рамките на пет минути преди почивката след точни удари на Карим Адейеми (26’, 30) и Джейми Байноу-Гитенс (29’).

През второто полувреме дойде ред на много смени и дортмундци постепенно загубиха контрола върху мача. Домакините се възползваха и върнаха интригата с два гола на Мася Шибаяма (66’) и Реия Саката (73’), но не успяха да стигнат до изравнителен такъв.

В игра за Серезо се появи бившият халф на Борусия Шинджи Кагава, който вече е на 35 години.

След този мач европейският отбор се прибира към Дортмунд.