Ференцварош си направи реванша протоколен след разгром срещу ТНС

Отборът на Ференцварош прегази тима на ТНС от Уелс с 5:0 в среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига, с което си гарантира до голяма степен участието в следващия етап от пресявките на “турнира на богатите”.

Това означава, че унгарският шампион е на една крачка от това да си подсигури участие в европейските клубни турнири поне до края на зимата.

В светлината на прожекторите през първото полувреме бе Адама Траоре, който два пъти прониза вратата на островитяните в 16-ата и 21-вата минути. В 24-ата минута пък Кристофер Закариасен оформи класиката, с което наказателната акция за първата част приключи.

След почивката "маджарите" отново избухнаха и Траоре офрми своя хеттрик с третия си гол в 54-ата минута, а в 62-рата Маркиньос оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа.