Тареми се разписа и във втората проверка на Интер

Интер записа победа и във втората си предсезонна контрола. “Нерадзурите” надвиха с 2:1 третодивизонния Перголетезе, а попаденията за тима на Симоне Индзаги отбеляза Мехди Тареми и Еди Салседо.

Индзаги заложи на любимото си 3-5-2, като този път по фланговете действаха Кристиан Аслани и новото попълнение Пьотър Жиелински. За поляка това беше неофициален дебют с екипа на италианския шампион.

Футболистите на Интер с лекота излизаха на голови позиции, но направиха няколко пропуска, преди да поведат в резултата. В 34-ата минута Хенрих Мхитарян пусна проницателен пас към Тареми и иранецът, който вкара два пъти срещу Лугано, прати топката в мрежата. Малко по-късно силен удар на Жиелински мина на сантиметри от гредата.

В началото на второто полувреме Мхитарян не успя да се разпише отблизо, а при следващата добра атака на Интер Карлос Аугусто уцели гредата. В 78-ата минута и Хоакин Кореа се размина с гола. Чак в края Еди Салседо удвои аванса на “нерадзурите”, а в добавеното време Капофери върна едно попадение с глава.