Годой се завърна в Берое и започна с головете, заралии удариха Септември в София

Берое си тръгна с трите точки от визитата на Септември в София. Заралии се наложиха над своя съперник с 1:0 в среща от първия кръг на efbet Лига. Сантиаго Годой - Кошмара (51) отбеляза единственото попадение за гостите от Стара Загора. Годой се завърна в Берое през лятото и на него са възлагани големи надежди.

13 Септември (София) 0:1 Берое

В 11-ата минута Хуан Пинеда намери Алберто Салидо, който стреля с глава, но над вратата. В 17-ата минута Уерик отправи топката към вратата на Димитър Шейтанов, но ударът беше много неточен. В 33-ата минута гостите от Стара Загора стигнаха до гол, който беше отменен след намесата на ВАР. Скуадроне атакува топката след, а Франк Ландри се озова между него и вратаря Димитър Шейтанов. В крайна сметка Ландри прати кълбото в собствената си врата, но ВАР се намеси и показа, че Скуадроне е бил в положение на засада и е влияел пряко върху ситуацията.

В 51-рвата минута нямаше какво да спре Берое да поведе в резултата. Уерик Каетано отправи чудесно центриране от десния фланг към наказателното поле, а Сантиаго Годой се пребори със Страхиня Керкез и с глава прониза Шейтанов.

В 69-ата минута Кевин Беманга можеше да се разпише и то само няколко минути след появата си в игра. Той стреля от границата на наказателното поле, а добре насоченият му удар в долния ляв ъгъл на вратата беше отразен от Атур Мота.

В 76-ата минута отново Беманга беше близо до гола, но акробатичният му опит да играе с топката завърши с удар покрай гредата.

СЕПТЕМВРИ - БЕРОЕ 0:1
0:1 Сантиаго Годой (51)

Стартови състави:

Септември София: 21 Димитър Шейтанов, 5 Михаил Полендаков, 13 Страхиня Керкез, 26 Мартин Христов, 18 Кубрат Йонашчъ, 27 Георги Върбанов, 6 Виктор Очаи, 28 Франк Ландри, 11 Ивайло Михайлов, 14 Жан Пиер Да Силва, 20 Фаустас Степонавичус

Старши треньор: Николай Митов

Берое: 1 Артур Мота, 2 Оиер Исаса, 3 Хуан Саломони, 5 Лучиано Скуадроне, 6 Джорди Говеа, 9 Сантиаго Годой, 11 Уерик Каетано, 17 Хуан Пинеда, 19 Карлос Алгара, 21 Алберто Техеро, 24 Стефан Гаврилов

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари