Пламен Андреев в "Гостът на Sportal.bg"

Успешен старт за Ботев (Пд) и в efbet Лига! "Канарчетата" пречупиха Ботев (Враца) за едно полувреме

Ботев (Пловдив) стартира новия сезон в efbet Лига с успех над Ботев (Враца). "Жълто-черните" се наложиха с 3:1 като гости, като и четирите попадения в срещата паднаха през второто полувреме.

Мартин Секулич (54‘ 57‘) реализира два гола за "канарчетата", а един добави Янис Карабельов (77‘). За домакините точен бе Даниел Генов в 60-ата минута. Резултатът можеше да е още по-изразителен, но футболистите на Душан Керкез направиха няколко пропуска пред вратата на Федерико Бариос, а веднъж и гредата спря Никола Илиев.

Ботев (Пд) продължава с отличното си представяне, след като вече преодоля един съперник в европейските клубни турнири. С общ резултат 4:3 от двете срещи тимът елиминира Марибор и стигна до втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ще срещне Панатинайкос.

В следващия кръг от елита за "канарчетата" предстои градско дерби с Локомотив, а Ботев (Враца) ще се изправи срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов".

Преди самото начало на срещата двата отбора запазиха минута мълчание в памет на легендарния български вратар Илия Вълов, който преди 8 дни почина внезапно.

Още във втората минута врачани застрашиха вратата на противника. Бубакар Траоре проби отляво и стреля по диагонала, но топката премина встрани от целта. "Зелените" продължиха с активните си действия, но трудно достигаха до нещо по-опасно пред Матвей Игонен.

В 20-ата минута Даниел Генов получи кълбото в наказателното поле на "канарчетата" и шутира от трудна позиция в аут. В средата на първото полувреме домакините изявиха претенции за дузпа, след като Браян Переа се свлече на земята след съприкосновение с Йонас Там, но Волен Чинков остана безмълвен.

В 26-ата минута Укаки направи страхотен рейд по десния фланг и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Ален Корошец пое топката и стреля от въздуха, но опитът му премина над напречната греда.

Три по-късно дойде и първият точен удар в мача. Нвачукву шутира опасно от границата на пеналтерията, но Федерико Бариос внимаваше и изби в корнер.

В 38-мата минута Секулич засече центриране на Андрей Йорданов, но изстрелът му беше блокиран от Меси Биатомусока. От последвалия корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Ботев (Враца) и топката попадна в краката на Кристиан Нвачукву, но изпълнението му беше много неточно.

Малко преди края на първата част Никола Илиев надигра Давид Суарес в наказателното поле и шутира силно, но кълбото се отби в левия страничен стълб.

Гостите започнаха по-добре след почивката и в 54-тата минута откриха резултата. Нвачукву направи отличен пробив отляво, след което подаде към Секулич, който беше оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и нямаше проблем да се разпише.

Само 180 секунди по-късно Нвачукву беше изведен с дълъг пас, след което намери Секулич, а комбинацията помежду им и този път доведе до гол - 0:2.

Малко преди да измине час игра от началото на мача Дилян Георгиев изведе по чудесен начин Даниел Генов зад гърба на "жълто-черната" защита, а нападателят технично прехвърли излезлия напред Матвей Игонен и намали резултата.

В 69-ата минута Данило Кондраков се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му от воле не намери очертанията на вратата.

В 77-мата минута Ботев (Пловдив) вкара трето попадение. Йонас Там отклони топката, след ъглов удар, към Янис Карабельов, който нямаше как да сбърка от близко разстояние - 1:3.

10 минути преди края на редовното време Секулич пропусна страхотна възможност да оформи своя хеттрик. Той беше изведен очи в очи в Федерико Бариос, но стреля високо над вратата. В 85-ата Секулич направи нов пропуск, след като беше намерен отлично от Константинос Балоянис.

БОТЕВ (ВР) 1:3 БОТЕВ (ПД)

0:1 Мартин Секулич (54)
0:2 Мартин Секулич (57)
1:2 Даниел Генов (60)
1:3 Янис Карабельов (77)

Стартови състави:

БОТЕВ (ВР): 34. Федерико Бариос, 11. Мартин Ачков, 20. Меси Биатомусока, 70. Дилян Георгиев, 33. Стефан Цонков, 6. Давид Суарес, 24. Мартин Смоленски, 10. Спас Георгиев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа (К);

БОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 6. Андрей Йорданов, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов (К), 21. Никола Илиев, 27. Сирики Диабате, 28. Янис Карабельов, 40. Кристиан Нвачукву, 88. Ален Корошец.