Уникално куриозна дузпа донесе победа на бразилски гранд в мач от местното първенство

Бразилският гранд Фламенго стигна по изключително куриозен начин до домакински успех с 2:1 над Крисиума в двубоя помежду им от 18-ия кръг на местния елит.

Резултатът в 84-тата минута на срещата беше 1:1, Евертон си поведе топката в противниково поле, но съперниковият халф Барето я изби… след като изрита втора топка, намираща се на терена. Така крилото на “алено-черните” загуби владението на първата топка, а това принуди главният съдия да посочи бялата точка. Въпреки продължителните протести на гостите дузпата остана и така в 89-ата минута резервата Габриел Барбоса я реализира, с което донесе победата на своя тим. Любопитното е, че това беше втората дузпа за домакините в срещата, като при първата в 64-тата минута противниковият вратар Густаво спаси изпълнението от бялата точка на Педро. Именно нападателят се реваншира за този пропуск, изравнявайки резултата в 76-ата минута, след като Родриго Фагундеш го беше открил за новака в 35-ата.

С тази победа Фламенго се затвърди на третата позиция в Бразилейро Betano, събирайки 34 точки в актива си, докато Крисиума остана на 14-ото място със 17 пункта.