Мощен старт на сезона за Левски! Новите попълнения блестят за "сините"

Отборът на Левски стартира новия сезон със силна игра и категоричен успех с 6:1 над Локомотив (София). Попаденията за "сините" бяха дело на Александър Колев (12), Алдаир (22), Джавад Ел Джемили (45, 45+3), Карлос Охене (90) и Мустафа Сангаре (90+7). Точен за домакините пък бе Анте Аралица (6).

30 Локомотив (София) 1:6 Левски

Новият старши треньор на "сините" Станислав Генчев заложи на четири от новите попълнения. Под рамката на вратата застана Матей Маркович, по фланговете действаха Майкон и Алдаир, а атаката бе водена от голмайстора на шампионата през миналия сезон – Александър Колев.

За "железничарите" пък опитният специалист Иван Колев заложи на трима нови футболисти - Анте Аралица, Симеон Славчев и Юлиан Ненов.

Двубоят започна с доста грешни подавания и от двата отбора. Все пак след само шест минути игра "железничарите" направиха много бърза контраатака. Красимир Станоев пусна пас към десния фланг за Селсо Рапосо, който центрира в наказателното поле, а там Кристиан Димитров увисна, за да може от близка дистанция Анте Аралица да си овладее топката и с точен удар да матира Матей Маркович.

Малко след това домакините създодоха още един шанс. Анте Аралица отново стигна до топката в наказателното поле и намери Симеон Славчев. Ударът на опитният халф обаче бе блокиран от бранител на Левски.

Отговорът на "сините" не закъсня! В 12-ата минута футболистите на Станислав Генчев сътвориха добра атака, а две от новите попълнения Майкон и Александър Колев се превърнаха в главните действащи лица. Крайният бранител центрира, а таранът изключително майсторски насочи топката с глава в мрежата на Александър Любенов.

В 22-ата минута друго ново попълнение блесна. Алдаир направи мощен пробив почти от центъра на терена, преминавайки през няколко футболисти на Локомотив. Португалецът се озова очи в очи със стража и без проблеми вкара своя първи гол за Левски.

Две минути по-късно Красимир Станоев отправи мощен удар от далечна дистанция, но кълбото прелетя на сантиметри от целта.

В 43-ата минута Марин Петков пусна пас по земя към Александър Колев, който веднага прати топката на фланга за Майкон. Той центрира опасно, но топката бе избита в корнер от бранител на домакините.

В 45-ата минута Левски стигна и до трети гол. Карлос Охене изпълни бързо фал в центъра на терена. Той пусна пас към Джавад Ел Джемили, който проби през центъра на терена и стреля с левия крак, но топката се отби в гредата. Той обаче се оказа най-съобразителен и при добавката сам прати кълбото във вратата.

Секунди преди края на първата част Левски организира още една атака. Александър Колев свали перфектно с глава топката към Ел Джемили, който без проблеми от удобна позиция вкара своя втори гол на стадиона в "Надежда".

В 47-ата минута Джевад Ел Джемили шутира от границата на наказателното поле, но кълбото се отби в защитник и излезе в корнер. При статичното положение гостите бяха близо и до пети гол, но ударът с глава на Цунами бе отразен от Александър Любенов.

В 50-ата минута феновете на Левски запалиха заря и факли, а главният съдия Радослав Гидженов спря играта за съвсем кратко.

Факли запалиха и привържениците на Локомотив (София). Това забави с още няколко минути подновяването на мача.

В 67-ата минута централният нападател Мустафа Сангаре също направи своя дебют, след като се появи в игра на мястото на Евертон Бала.

В 76-ата минута един от осветителните стълбове на стадион "Локомотив" угасна и се стигна до нова пауза.

В 84-ата минута Мустафа Сангаре центрира с левия крак по земя към точката на дузпата, където резервата Асен Митков отправи удар, но стражът на домакините изби. Секунди по-късно Майкон достави още едно отлично подаване в наказателното поле към Алекс Колев, който с глава прати кълбото на сантиметри от целта.

В 90-ата минута домакините направиха грешка при изнасянето на топката. Диого Тейшейра загуби топката от Карлос Охене, който остана сам срещу Александър Любенов, а дефанзивният халф хладнокръвно заби гол №5 в мрежата на "железничарите".

В последните секунди Мустафа Сангаре също записа името си сред голмайсторите. Той демонстрира впечатляващата си физика и с прецизен удар с десния крак оформи крайния резултат на стадион "Локомотив".

В следващия кръг Левски приема Ботев (Враца), а Локо (София) ще гостува на Берое в Стара Загора.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 1:6

1:0 Анте Аралица (6)
1:1 Александър Колев (12)
1:2 Алдаир (22)
1:3 Джавад Ел Джемили (45)
1:4 Джавад Ел Джемили (45+3)
1:5 Карлос Охене (90)
1:6 Мустафа Сангаре (90+7)

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 13. Селсо Рапосо, 10. Валентин Николов, 29. Анте Аралица, 8. Симеон Славчев, 94. Юлиан Ненов