Загорчич бесен: Срамно е! Това са хората, които убиват футбола

Наставникът на Славия Златомир Загорчич бе много ядосан от съдийството в мача срещу Крумовград, който "белите" загубиха с 0:1.

"Направихме грешка, след която получихме гол. След това контролирахме мача. Последните 15 минути на първото полувреме имахме една ситуация на Тасев да отбележим. През второто полувреме опитахме да изравним.

Не мога да кажа нещо лошо за футболистите. Нещото, което най-много ме ядоса - продължението на мача от 5 минути бе много срамно. Второто полувреме се игра, горе-долу, 15 минути. Може би и по-малко.

Крумовград тръгна с успех в efbet Лига

Не виждам какъв е проблемът да се вдигне 10-12 минути продължение. После съдиите обвиняват треньорите, че се ядосват и псуват. Дават им картони. Кой ще накаже съдиите за тези неща? Кой? Чухме ли нещо? През миналия сезон имаше две съдийски грешки. Аз бях наказан. Оправдават ги съдиите. Какво да си говорим? За футбол ли?

Хайде да има футбол. Гледахме европейското първенство - единоборства, динамика. На мача имаше динамика. Да, Крумовград успя да отбележи гол. Но какво правиш през второто полувреме?! Накъсваш постоянно играта, позволяваш на Крумовград да прави каквото си иска и губим време. А искаме да гледаме хубав футбол. По кой начин да го направим?

Това са хората, които убиват футбола, ако продължават по този начин. Срамно е! Кацаров излиза четири минути и половина само той. Шест смени. Колко излизат- пет минути. Да не се заблуждаваме. Искаме да правим нещо. Ако така го правим, ОК.

Не можем да говорим за футбол. Това са хората, които убиват футбола. Убиват го. Не позволяват да има игра, динамика. Всяко едно нарушение се свири фал, дават се картони за глупости. Не можем да разберем защо. Търся отговора и този отговор няма да го получа никога. Имах ситуация от миналия сезон. Един от съдиите ми се обажда през футболист, за да ми се извини, че не е свирил дузпа. Нормално ли е? Не е нормално.

Дайте да играем. Който е по-добър, да спечели. Днес Крумовград успя да спечели трите точки. Честито на тях! Ние гледаме да спечелим следващия мач. Но начина на действие на съдиите… не знам. Не заслужават тези съдии да са в "А" група.

Главната причина за загубата е грешката, която направихме. Защо да не играем честно? Да, сърдит съм на футболистите заради грешката. Говорихме за едно, но се получе друго. През второто полувреме искахме да изравним, но нямаше игра", заключи ядосаният треньор на Славия.