Пакш спечели в Румъния, но се сбогува с Лига Европа - всички резултати

Отборът на Пакш направи всичко по силите си, за да отстрани Корвинул Хунедоара в реванша между двата тима от първия предварителен кръг на Лига Европа. Унгарците спечелиха с 2:0 гостуването си в Румъния, но не успяха да заличат изоставането си от 0:4 от първия мач и така се сбогуваха с турнира, а втородивизионният румънски клуб продължава напред.

Пакш започна много агресивно и успя да отбележи гол още в 28-ата минута, който не бе зачетен заради засада.

През второто полувреме гостите все пак успяха да пратят още два пъти топката във вратата на съперника си. Първо точен бе Норберт Кьонвеш в 79-ата минута, а след това и Даниел Бьоде в 90-ата, но нямаше време за нищо повече.

Така Серджиу Буш и компания продължават към втория предварителен кръг, където ще играят с Риека, докато Пакш отпада и отива в Лигата на конференциите, където ще срещне АЕК (Ларнака).