Шериф оцеля след дузпи, Висла и Елфсборг също вървят напред в Лига Европа

Отборът на Шериф (Тираспол) успя да се промъкне до втория предварителен кръг на Лига Европа, побеждавайки Зира в реванша след изпълнение на дузпи. Първата среща в Молдова бе спечелена от азербайджанския клуб с 1:0, но днес молдовците се наложиха с 2:1 в редовното време, извърнявайки общия резултат, а накрай спечелиха след дузпи с 5:4 точни изстрела.

Зира отново поведе в мача чрез Рафаел Утциг още в 5-ата минута. Проблемите за домакините обаче започнаха в 40-ата минута, когато Салифу Сума си изкара директен червен картон и остави отбора си с човек по-малко на терена.

Шериф се възползва от това през второто полувреме и вкара толкова нужните му два гола чрез Аюб Алах в 54-тата и Папа Яде в 77-ата минута. Така мачът отиде в продължения, а накрая се стигна и до дузпи, при които гостите вкараха всичките си опити от бялата точка, докато Фуад Байрамов пропусна решаващия пети удар за домакините и това се оказа решаващо.

В следващия кръг за Шериф предстои среща с Елфсборг, който бе доста по-убедителен в своя сблъсък кс Пафос. Шведите се наложиха с 5:2 в реванша и с общ резултат 8:2 елиминираха своя съперник.

За следващата фаза се класира и тимът на Висла, който пък спечели и втория си мач с Лапи като гост с 2:1 и с общ резултат 4:1 реши битката в своя полза.