Ново попълнение на Интер дебютира с два гола и асистенция за победа след два обрата

Италианският шампион Интер започна успешно предсезонната си подготовка, след като записа победа с 3:2 над швейцарския Лугано в зрелищна 80-минутна контрола, която се изигра на клубната база на “нерадзурите”. Така двата отбора подновиха традицията си от последните години да играят приятелска среща помежду си през лятото.

Интер обяви третото си ново попълнение

В състава на Симоне Индзаги липсваха голяма част от основните футболисти, като сред титулярите имаше няколко юноши. В стартовите 11 на Интер обаче личаха имената на две от новите попълнения - вратаря Хосеп Мартинес и нападателя Мехди Тареми, за които това беше неофициален дебют с екипа на тима. Италианците бяха тези, които поведоха в резултата още в 5-ата минута с гол на Хоакин Кореа след асистенция на Тареми. Въпреки това техният опонент осъществи бърз обрат благодарение на Кацпер Пшибилко, който се разписа от дузпа в 19-ата минута, а шест по-късно беше точен за втори път. Въпреки това през второто полувреме домакините също постигнаха пълен обрат чрез две попадения на Тареми от дузпа в 53-ата и с прехвърлящ удар в 60-ата минута. Иранецът обаче нямаше възможност да оформи своя хеттрик, тъй като беше заменен веднага след втория си гол. Все пак неговите съотборници успяха да задържат преднината си и така записаха победа в първата си лятна контрола.

Стартов състав на Интер: Хосеп Мартинес, Бисек, Станте, Фонтанароса, Камате, Агуме, Мхитарян, Беренбрух, Карлос Аугусто, Тареми и Кореа