Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Шамрок Роувърс оцеля в драма с Викингур и е във втория кръг на ШЛ

Шамрок Роувърс стана поредният клуб, който намери място във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Ирландският шампион преодоля в първия етап от надпреварата състава на Викингур от Исландия, побеждавайки го с 2:1 в истинска драма в реванша. Първата среща бе завършила 0:0, така че именно днешната победа бе ключова за "детелините".

Домакините в Дъблин поеха контрола над мача с два бързи гола в началото, дело на Джони Кени в 8-ата и 20-ата минута след асистенции на Дилън Уотс.

Николай Хансен обаче върна интригата в 60-ата минута, намалявайки изоставането на Викингур, а в 74-тата минута домакините останаха в намален състав след втори жълт и червен картон на Джак Бърн.

Драмата настъпи в добавеното време, когато исландците си спечелиха дузпа и можеха да изравнят резултата и да пратят срещата в продължения. Николай Хансен обаче се превърна от герой в грешник и пропусна наказателния удар, а домакините ликуваха, като се класираха напред в турнира, където ще срещнат Спарта (Прага).

По същото време се проведе и двубоя между черногорския Дечич и шампиона на Уелс Дъ Ню Сейнтс. Мачът завърши 1:1, но това устройваше гостите, които се класират напред след успеха 3:0 на свой терен.