Севиля падна от вицешампиона на ЮАР

Отборът на Севиля продължи да разочарова феновете си и загуби с 0:2 от тима на Орландо Пайрътс от ЮАР.

Победителите вкараха по един гол през двете полувремена, като през първото се разписа Мигек Тим, който отбеляза в 21-вата минута, а през втората част в 81-вата минута вкара Кабело Дламани.

Андалусийци завършиха последната кампания на 14-о място в Ла Лига на осем точки над зоната на изпадащите, а в Европа отпаднаха още в груповата фаза на Шампионска лига, което означава, че през сезон 2024/2025 няма да участват в международните турнири на Стария континент.