Черно море загря за новия сезон с победа срещу Добруджа

Черно море победи Добруджа с 2:0 в последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се проведе на стадион "Тича", като преди нейното начало "моряците“ представиха отбора за новия сезон.

Още в първите секунди Климентов влезе грубо в краката на Дани Мартин, за което получи жълт картон. В четвъртата минута, след добра атака на Черно море, Калкан пусна към Панайотов, който продължи към Дуду, а последният стреля опасно, но стражът на Добруджа изби. Веднага след това Николай Златев опита удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

Черно море представи 29 футболисти, от които 13 юноши

В 15-ата минута Дуду намери Николай Златев вдясно, който вътре в наказателното поле стреля с десния крак, но вратарят успя да избие. Малко преди да измине половин час от началото на мача Калкан се озова на стрелкова позиция и отправи страхотен удар, но прати топката малко над напречната греда.

В 43-тата минута Черно море откри резултата. Васил Панайотов успя да открадне топката в половината на Добруджа, напредна отдясно и центрира към Калкан, който пое топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 1:0.

В 52-рата минута Николай Златев бе изведен сам срещу вратаря и отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада. Четири по-късно "моряците" вкараха втори гол. След центриране от корнер топката бе избита от бранител на гостите, тя попадна в Мазир Сула, който от границата на наказателното поле реализира за 2:0.

В 58-ата минута Дуду пропусна да направи резултата класически. Бразилецът получи топката в пенала, но не можа да намери очертанията на вратата. В следващата атака Антон Иванов можеше да намали, но не успя да намери добре топката от непосредствена близост.

В заключителните минути Джорджо от състава на Добруджа удари греда.