ЦСКА 1948 завърши предсезонната си подготовка с тежка загуба от Олимпия (Любляна)

ЦСКА 1948 допусна тежка загуба с 0:3 от Олимпия (Любляна) в последната си контрола от предсезонната подготовка. Проверката на стадион "Стожице” беше предавана на живо в Sportal.bg.

Точни за победителите бяха Давид Суалехе (32’), Неманя Мотика (64’) и Реда Бултам (70’). "Червените" също имаха своите възможности за гол, от които обаче така и не успяха да се възползват.

Преди този мач отборът на Валентин Илиев победи Струмска слава (3:0) и Белтинци (4:1), завърши наравно с унгарския шампион Ференцварош (1:1) и загуби от Марибор (1:2) и Динамо Загреб (2:6).

На старта на новия сезон в efbet Лига ЦСКА 1948 гостува на Черно море. Двубоят на "Тича" е в петък (19 юли) от 18:30 часа.

Преди началото на мача двата тима почетоха паметта на легендарния български вратар и баща на треньора на ЦСКА 1948 Валентин Илиев - Илия Вълов, който почина внезапно тази сутрин.

В четвъртата минута Стив Фуртадо стреля от далечно разстояние, но ударът му не затрудни противниковия страж. Шест по-късно и Карагарен шутира, но и този път Видовшек се намеси подобаващо.

Малко след като измина четвърт час игра от началото на срещата, "червените" сгрешиха при изнасянето на топката, но Петър Маринов реагира по много добър начин и успя да избие в корнер.

В 32-рата минута Маринов отново трябваше да спасява след опасен изстрел от играч в бяло-зелено. 60 секунди по-късно домакините организираха добро нападание отляво, при което Давид Суалехе беше изведен на удобна позиция и с плътен удар изпрати кълбото под плонжа на вратаря на ЦСКА 1948.

Към края на първото полувреме Коич получи страхотно извеждащо подаване и не се поколеба да стреля от малък ъгъл, но Петър Маринов се отличи с блестяща намеса. В 44-ата минута Видовшек също трябваше да спасява своята врата при удар на Бирсент Карагарен.

Олимпия започна по-активно след почивката, а в 52-рата минута Лукаш стреля технично от дистанция и хвана вратаря на ЦСКА 1948 в крачка, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 64-тата минута "червените" подариха топката на съперника около центъра на терена, а домакините само това и чакаха, за да реализират второто си попадение. Неманя Мотика получи кълбото и с добре премерен диагонален удар покачи на 2:0.

Домакините продължиха да атакуват, а в 70-ата минута организираха поредното си добро нападение, на върха на което се озова Реда Бултам, който хладнокръвно оформи класическия резултат.

В оставащото време българският отбор можеше да допусне още попадения, но Петър Маринов направи няколко ключови спасявания.

ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА) 3:0 ЦСКА 1948

1:0 Давид Суалехе (32)
2:0 Неманя Мотика (64)
3:0 Реда Бултам (70)

Стартови състави:

ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА): 69. Видовшек, 2. Силва, 3. Суалехе, 11. Агба, 14. Ратник, 16. Коич, 17. Мухамедбегович, 23. Пинто, 34. Дофо, 37. Лукаш, 30. Флоруч;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 31. Том Рапнуи, 39. Парвизджон Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагарен, 11. Касиано Бузон, 40. Марио Илиевски.