Локомотив (Пд) и Берое не си вкараха

Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха наравно 0:0 в контролна среща на “Лаута”. Представянето на Локомотив за новия сезон се състоя броени минути преди началото на самата контрола. Срещата бе открита за медиите и феновете, но не можеше да бъде излъчена по желание на клубовете.

Двубоят започна спокойно и без чисти голови положения пред двете врати. Двата тима трудно достигаха до ситуация, при което да нанесат удар.

Първият точен удар дойде чак в 30-ата минута. Алберто Салидо опита да изненада Кристиан Томов с шут от далечна дистанция. Вратарят беше заел своето място и парира изстрела. Пет минути по-късно Локомотив допусна сериозна неточност в защитата. Паскалев позволи на Годой да пресече подаване, а аржентинският нападател излезе сам срещу Томов. Хорхе Сегура се отчете с блестяща намеса и парира удара на Годой в последния момент.

Локомотив отговори в 39-ата минута. След заучено статично положение Ангел Лясков нанесе удар от границата на наказателното поле. Топката срещна тялото на защитник, но вратарят Атур Мота реагира и изби. Кълбото падна точно на дъгата на наказателното поле, а оттам Жулиан Лами стреля акробатично. И този път Мота внимаваше и улови топката.

В 51-рвата минута Димитър Илиев събуди публиката с интересен опит да застраши вратата на Берое. Той се освободи от персоналния си пазач и стреля от около 25 метра, но над вратата. Малко след това и Каракашев шутира, при което топката се спря в трибуна Бесика. В 55-ата минута Мартин Петков свали топката с глава за Жулиан Лами. Той нанесе удар от въздуха, но бе насочил изстрела си право във вратаря на Берое.

В 63-ата минута Франческо Политино шутира в ръцете на Мартин Луков, който се появи в игра в началото на второто полувреме. 10 минути преди края на срещата Локомотив остана с човек по-малко. Появилият се през втората част Ивайло Иванов получи втори жълт и респективно червен картон за застъпване на противник.

В 82-рата минута Политино изскочи сам срещу Луков, но опитният страж затвори ъгъла си и парира в корнер. Минути по-късно мощен изстрел на Алгара премина покрай лявата греда.

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 15. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 14. Димитър Илиев, 17. Николас Пенев, 99. Жулиан Лами, 9. Мичи Нтело

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 6. Жорди Говеа, 9. Леандро Годой, 11. Уерик Каетано, 16. Алберто Салидо, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 25. Хуан Карлос Пинеда, 91. Лучано Скуадроне