Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Милсами направи важна крачка към класиране напред, Жалгирис също с важен успех

Познатият добре в България отбор на Милсами започна ударно участието си в първия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Той спечели с категоричното 4:2 гостуването си на Торпедо Жодино и направи сериозна крачка към продължаване в следващата фаза.

По два гола за успеха на състава от Молдова реализираха Мамаду Камара (20' и 80') и Дану Спатару (30' и 50'). За домакините точни бяха Вадим Побудей (33') и Александър Ксенофонтов (89').

Междувременно Жалгирис също започна участието си в турнира с ценен успех. Отборът от Литва надви с 2:1 състава на ВПС като гост във Финландия.

Адама Фофана откри за гостите в 25-ата минута, но Проспър Ахиабу изравни в 59-ата. След това обаче домакините останаха в намален състав в 72-рата минута, когато Мико Питканен получи втори жълт и червен картон. Жалгирис се възползва от това и в 94-тата минута изкова победата чрез Юри Кендиш.