Транспарант с политическа насоченост прекъсна мач между босненци и албанци

Борац (Баня Лука) надви с 1:0 Егнатия в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Единственото попадение за домакините от Босна и Херцеговина отбеляза резервата Дамир Хреля в 7-ата минута от добавеното време. Гостите от Албания играха с човек по-малко от 58-ата минута, когато Арбин Зейняуи получи червен картон, а в края беше изгонен и Едисон Ндреца.

Срещата ще се запомни със скандала, предизвикан от транспарант в агитката на Борац. На него територията на Косово беше изобразена с цветовете на сръбския флаг. Това разгневи футболистите на Егнатия и те поискаха мачът да бъде прекратен. Прекъсването продължи повече от 10 минути, след което гостите се съгласиха да доиграят двубоя.

Напрежението съпътстваше мача от самото му начало. В 21-ата минута Сумалия Бакайоко от Егнатия се контузи и вместо него влезе бившият футболист на Септември (София) Реди Каса.

След изгонването на Зейняуи Борац притисна съперника и стигна до победата с гола на Хреля в средата на даденото от рефера 14-минутно продължение.

Снимка: sportsport.ba