Клаксвик показа, че отново е готов за европейски подвизи

Клаксвик се наложи с 2:0 над гостуващия Диферданж в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Отборът от Фарьорските острови, който през миналия сезон стигна до груповата фаза на Лигата на конференциите и дори постигна победа, даде надежди на феновете си, че отново е способен да се представи на ниво.

И дата гола за Клаксвик отбеляза Арни Фредериксберг. Нападателят откри резултата в 12-ата минута, а в края на първото полувреме се разписа от дузпа и осигури добър аванс на своя тим.

Диферданж отправи цели 26 удара към противниковата врата, но нито един от тях не се превърна в поладение. Тимът от Люксембург обаче ще се надява на обрат в реванша на 17 юли.