Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Черно море загуби от Фратрия в контрола

Новият член на Втора лига Фратрия победи с 1:0 вицешампиона Черно море в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. Проверката е четвърта за селекцията водена от Илиан Илиев след старта на подготовката за новия сезон. Единственият гол в мача отбеляза Васил Андони в 90-ата минута на мача.

Черно море се опитва да уреди новия си бразилец още за първия мач от първенството

Първата възможност за гол в мача бе за домакините в 14-ата минута, когато дошлият на проби италианец Салваторе Рибаудо стреля от около 20-тина метра, но топката се отби в гредата. В 18-ата минута Денислав Ангелов от гостите стреля от добра позиция по диагонал, но вратарят безпроблемно улови. В 25-ата минута отново Денислав Ангелов стреля отляво по земя, но вратарят на Черно море Християн Славков се намеси. В 36-ата минута стражът на домакините успя да спаси опасен удар на Янчо Андреев.

В 50-ата минута Велислав Василев стреля опасно по земя отляво от пряк свободен удар, но вратарят на Фратрия Георги Китанов успя да улови. В 60-ата минута гостите имаха нова възможност за гол. Димитър Буров проби отляво и центрира в наказателното поле на Черно море, където Янчо Андреев успа да засече топката с глава, но за късмет на домакините тя премина встрани от вратата.

7 минути по-късно Мартин Банев стреля от дистанция, но топката премина на сантиметри от вратата на гостите. В 71-ата минута Фратрия имаше нова възможност за гол, но вратарят Християн Славков спаси удара на Денис Васин. Минута по-късно отново Васин пробва прехвърлящ удар от повече от 30 метра, но топката се отби в напречната греда. В 78-ата минута след грешка в защитата на гостите топката стигна до Исмаил Иса, който опита прехвърлящ удар, но кълбото премина встрани от вратата. В 90-ата минута Васил Андони се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Черно море и вкара гол, с който донесе победата на гостите.

По-късно днес Черно море ще изиграе втората си проверка за деня срещу Дунав Русе.