Очаквайте в 17:30: ЦСКА-София - Берое

Арда стартира контролите с успех над Янтра

Арда се наложи над Янтра (Габрово) с 2:0 в първата си контрола от предсезонната подготовка. Джелал Хюсеинов откри резултата след половин час игра, а 10 минути преди края на редовното време Тонислав Йорданов удвои преднината на кърджалийци.

Тимът на Александър Тунчев започна срещата по-активно, но излезе напред в резултата чак в 30-ата минута. Чинонсо Офор засече с глава центриране от корнер, но противниковият страж се намеси. Джелал Хюсеинов обаче беше на правилното място, за да се разпише в опразнената врата.

Арда продаде Умар Сако в Русия

До края на първото полувреме Арда имаше възможност да вкара втори гол, но Борис Груев се отличи със страхотно спасяване след удар на Сарп. След почивката Янтра също имаше добра ситуация за попадение, но Васил Василев беше спрян от горната греда.

В 80-ата минута Тонислав Йорданов сложи точка на спора с хубав изстрел в долния десен ъгъл на вратата. За кърджалийци предстоят два почивни дни, а на 28 юни играчите се събират в Боровец, където ще протече втората част от лятната подготовка.

На 3 юли Арда ще се изправи срещу Струмска слава, като допълнително ще бъде обявено къде и от колко часа ще се играе срещата. За 6 юли е предвидена контрола с тима на Левски, като двубоят ще бъде на официалния терен на стадион "Георги Аспарухов". Последната проверка е с косовския Дрита на 11 юли, като и за тази среща допълнително ще бъде обявен терен и час.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!