Етър и Янтра не се победиха с контрола

Етър и Янтра (Габрово) не се победиха в първата контролна среща и за двата отбора от лятната подготовка. На стадион „Ивайло“ съперниците си размениха по едно попадение в последната четвърт на мача.

Двата отбора направиха открит и двуостър мач, като преди почивката „виолетовите“ атакуваха по-често, докато габровци залагаха на контри. В 40-ата минута Кольо Станев бе изведен и стреля технично, но топката мина до десния стълб. Две минути по-късно след центриране от корнер отново Станев шутира, но ударът му бе избит от защитник.

През втората част Светослав Петров пусна в игра почти изцяло нов състав. В 51-ата минута възможност за гол имаше и „Янтра“, но вратарят Станислав Нисторов спаси с крак, а последвалият нов удар бе избит от защитник пред голлинията. В 76-ата минута капитанът на гостите Петър Казаков бе изведен отдясно от дълбочина, напредна и пусна топката на Божидар Томовски, който засече топката в левия ъгъл на младия вратар Вилислав Михайлов – 0:1.

Само след шест минути етърци възстановиха равенството. Принс се пребори за топката в центъра, последва атака, при която реферът Михаел Павлов пусна авантаж и топката стигна отдясно до Радослав Найденов. Халфът финтира защитник, напредна и стреля, а отблизо Айкут Рамадан засече топката за крайното 1:1.

Етър: Станислав Нисторов, Петър Зографов, Асен Георгиев, Георги Александров, Мартин Николов, Филип Ангелов, Николай Янков, Атанас Атанасов, Кольо Станев, Костадин Белалиев,  Преслав Йорданов (Вилислав Михайлов, Радослав Найденов, Любомир Лазаров, Айкут Рамадан, Петър Иванов, Йоан Маринов, Георги Иванов, Шериф Осман, Принс).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!