Лудогорец отнесе словенци

Лудогорец започна ударно предсезонните контроли, надигравайки с 5:0 Приморие в първата си контрола на австрийска земя. Спас Делев откри резултата в 6-ата минута, а в 12-ата Рик Джонатан удвои. Оливие Вердон вкара трети гол в 39-ата минута, а само 180 секунди по-късно сред реализаторите се записа и Фон Витри. Крайното 5:0 оформи Кайо Видал в 90-ата минута.

Дебют със зелената фланелка направи новото попълнение Хендрик Бонман, който стартира под рамката на вратата.

Аут за тази среща бяха Пьотровски и Квадво Дуа, които са на европейското първенство в Германия съответно с Полша и Швейцария. Текпетей също не взе участие, тъй като е изостанал леко с подготовката и днес е наблегнал на бегови упражнения. Иван Йорданов пък все още не е възстановен от контузия.

Рик Джонатан отправи първия точен удар още в 22-ата секунда, а Макан улови. Словенците отговориха с опасен шут на Гулич в аут.

Българският шампион бързо взе нещата в свои ръце и в 6-ата минута откри резултата. Неделев намери Делев в наказателното поле, крилото се разходи покрай защитниците на новака в словенския елит и с фронтален удар от 7-8 метра не остави шанс на Макан.

Играчите на Лудогорец комбинираха добре и в 10-ата минута, а атаката завърши със силен, но неточен изстрел на Рик.

Далеч по-силната игра на "орлите" даде резултат и в 12-ата минута след нов гол, този път на Рик. Бразилският флангови играч получи от Неделев на лявото крило, влезе навътре и след брилянтен фалцов шут с десния крак заби топката в далечния горен ляв ъгъл на словенската врата.

В 36-ата минута Гулич се възползва от грешка на Нареси, отне му топката пред наказателното поле и отправи силен удар, който излезе високо над напречната греда.

Само 180 секунди след това Вердон вкара трети гол за Лудогорец. Нареси засече с глава центриране от корнер на Неделев. Страничният съдия видя игра с ръка на футболист от Приморие и отсъди дузпа. Вердон шутира от бялата точка, Макан изби, но последва добавка на защитника за 3:0.

Това не бе всичко за първата част. В 42-ата минута Фон Витри покачи на 4:0 с добър шут по земя извън наказателното поле.

След почивката разградчани стартираха с нов състав, а единственото изключение бе Спас Делев, който заигра като десен бек. Три минути след началото на второто полувреме Христов улови удар от средна дистанция на играч от Приморие.

В 71-ата минута Делев напредна и центрира от десния фланг към Чочев, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

През второто полувреме "орлите" намалиха драстично темпото и рядко стигаха до нещо кой знае колко по-опасно пред противниковата врата. Нещата се промениха в 90-ата минута, когато Видал излезе очи в очи с вратаря и го прехвърли технично за крайното 5:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ПРИМОРИЕ 5:0

1:0 Спас Делев 6
2:0 Рик Джонатан 12
3:0 Оливие Вердон 39
4:0 Аслак фон Витри 42
5:0 Кайо Видал 90

ЛУДОГОРЕЦ: Хендрик Бонман, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак Фон Витри, Сон, Педро Нареси, Тодор Неделев, Росен Иванов, Матиас Тисера, Рик Джонатан, Спас Делев (Христов, Недялков, Чочев, Гигов, Насименто, Сундберг, Алмейда, Съров, Видал, Стефанов)

ПРИМОРИЕ: Тони Макан, Мутавчич Мирко, Харис Дедич, Дамир Зукич, Маж Фоджек, Тарик Кандик, Неманя Жикич, Бабин Дамагой Бабин, Гонсало Агрелош, Едвин Сулянович, Марк Гулич

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!