Япония победи САЩ в последна контрола преди началото турнира по футбол от Олимпийските игри

Шота Фуджио вкара гол от дузпа в шестата минута, а Мао Хосоя добави още един в 69-ата и Япония победи САЩ в мач между националните отбори до 23 години на двете страни. За тях това бе последна контрола преди началото на Олимпийските игри в Париж това лято. Японците получиха дузпата, след като Коки Сайто изпрати топката в дясната ръка на защитника Брайън Рейнолдс на границата на наказателното поле. Фуджио стреля от наказателния удар и вратарят плонжира към другия ъгъл, което бе достатъчно за първото попадение на азиатците. Второто падна в средата на втората част, когато Джон Толкин подари топката на съперника от тъч. Шунсуке Мито дриблира напред и пасът му се отклони от Джонатан Томкинсън, достигайки до Хосоя. Той пък се разписа с лекота от няколко метра за крайното 2:0.

Японците имаха и една загуба, след като халфът Рихито Ямамото получи контузия през първото полувреме. Той бе изнесен на носилка в 24-та минута след тежък удар в главата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!