Израел срази Беларус в дебюта на новия си треньор

Израел разгроми с 4:0 Беларус в приятелски мач, игран в Будапеща. Двубоят беше дебют начело на Израел за новия селекционер на тима Ран Бен Шимон.

Преди няколко дни евреите претърпяха поражение с 0:3 от Унгария, но днес срещнаха съперник от по-ниска класа и още до почивката имаха преднина от три гола.

Резултата откри Гай Меламед в 6-ата минута след асистенция на бившия халф на Лудогорец Дан Битон. В 18-ата минута Рамзи Сафури удвои аванса на израелците, а в 36-ата се разписа и Раз Шломо. През второто полувреме резервата Мохамед Канаан вкара четвърти гол във вратата на Беларус.

Беларусите играха с човек по-малко от средата на втората част заради червен картон на Захар Волков.