НСА вкара 10 гола и завърши по шампионски

Шампионът НСА завърши сезона по подобаващ начин, разгромявайки София лейдис с 10:0 в двубой от последния 26-и кръг на женското футболно първенство. "Сините" не оставиха никакво съмнение, че са по-добрият отбор, а за това говори и днешният резултат. Мачът беше предаван на живо в YouTube канала на Sportal.bg.

Над всички за победителките беше капитанката Джесика Котс, която вкара 5 гола. Две попадения добави Полина Ръсина, а по веднъж се разписаха Полина Демирова, Ния Дулева, Преслава Йорданова и Магдалена Танева.

През настоящата кампания НСА записа 21 победи и само едно равенство и отново спечели титлата след 2-годишно прекъсване, когато на първото място завършваше Локомотив (Стара Загора).

НСА откри резултата още в първата минута. Джесика Котс беше изведена на отлична стрелкова позиция и хладнокръвно преодоля Цвета Димитрова.

Малко след това вратарката на НСА Ванеса Викторова се контузи и се наложи да бъде заменена принудително от Анабел Николова.

14 София Лейдис 0:10 НСА

В 10-ата минута Цвета Димитрова се отчете с две добри спасявания - първо срещу Полина Ръсина, а след това и срещу Джесика Котс. В следващите няколко минути последваха много удари към вратата на София лейдис, които обаче нямаха нужната точност.

В средата на първото полувреме Полина Ръсина засече центриране на Десислава Йорданова и с глава удвои преднината на своя тим.

Само 120 секунди по-късно Ръсина отново се оказа непокрита в непосредствена близост до вратата, за да засече подаването на Божидара Иванова от десния фланг и да оформи класическия резултат.

В 38-мата минута Котс изведе Полина Демирова в наказателното поле на противника, а тя с първото си докосване изпрати топката в мрежата на символичните домакини за четвърти път.

Ивелина Павлова също беше близо до попадение, но силният ѝ удар от далечно разстояние беше спасен от Цвета Димитрова, която успя да избие кълбото в страничната греда.

Две минути преди почивката Джесика Котс се възползва по най-добрия начин от грешка в защитата на София лейдис и направи резултата още по-изразителен.

В началото на второто полувреме Джесика Котс оформи своя хеттрик, след като дебнеше в близост отбитата от Цвета Димитрова топка.

В 57-мата минута НСА организира добро нападание, на върха на което се озова Джесика Котс. Капитанката на отбора покачи на 7:0 с четвъртия си гол в срещата.

Малко след това Бианка Демирова разтресе напречната греда с изстрел от границата на наказателното поле.

Четвърт час преди края на редовното време резервата Ния Дулева се разписа за 8:0. В 76-ата минута Дулева подаде към Преслава Йорданова, която без проблем вкара от удобна позиция.

В 85-ата минута Магдалена Танева направи двуцифрена преднината на НСА - 10:0.

СОФИЯ ЛЕЙДИС 0:10 НСА

0:1 Джесика Котс (1)
0:2 Полина Ръсина (23)
0:3 Полина Ръсина (25)
0:4 Полина Демирова (38)
0:5 Джесика Котс (43)
0:6 Джесика Котс (49)