Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Синер не трепна от кошмарен старт по пътя към сблъсъка с Григор Димитров

Яник Синер ще е съперникът на Григор Димитров на четвъртфиналите на “Ролан Гарос”. Италианецът се наложи над последния останал представител на домакините Корентен Муте с 2:6, 6:3, 6:2, 6:1 и си осигури нова среща с Гришо, когото победи във финала на турнира от сериите “Мастърс 1000” в Маями в края на март.

Синер изигра много слаб първи сет, но след това бързо охлади ентусиазма на френската публика. Шампионът от Australian Open повиши нивото на играта си и за иначе напористия Муте стана почти невъзможно да поддържа равновесието на корта.

Подкрепата от трибуните на “Филип Шатрие” даде огромен импулс на Муте в началото. Подобно на двубоя срещу Новак Джокович в Рим преди няколко седмици, французинът летеше по корта в първите геймове. Муте поведе с 5:0 и сервираше за сета, когато Синер го проби и взе още един гейм, но за обрат беше късно и световният номер 2 загуби сет за първи път в хода на турнира.

Италианецът, който ще оглави ранглистата, ако стигне до финала в Париж, веднага взе мерки. Той заигра много по-стабилно от дъното на корта и макар че не реализира нито един ас във втория сет, все по-често извличаше предимство от сервиса си. Двамата си размениха по един ранен пробив, след което Синер започна безпроблемно да печели подаванията си, а при 3:2 в своя полза проби отново и не изпусна инициативата.

Муте имаше отделни проблясъци, с които вдигаше феновете на крака, но вече не се виждаше как може да спечели мача. Синер направи брейк още на старта на третия сет и даде да се разбере, че до края ще е безпощаден.

Муте окончателно се предаде в началото на четвъртата част, когато отново допусна пробив. Резултатът скоро набъбна до 4:1, когато французинът пропусна шанс да намали изоставането си при сервис на Синер, но го пропиля, а малко след това фаворитът в срещата сложи точка на спора.

„Беше трудно. Той игра много по-добре от мен в първия сет. Направи забележителен рейд в турнира и го поздравявам. Атмосферата тук винаги е невероятна. Благодаря на публиката”, сподели след мача Синер, който води с 3:1 победи в двубоите с Григор Димитров.