Индиана Василев вкара и помогна на Сейнт Луис да измъкне равен от Интер Маями

Американецът с български произход Индиана Василев вкара при равенството 3:3 между клубния му Сейнт Луис Сити и звездния Интер Маями в среща от редовния сезон на американската Мейджър Лийг Сокър.

Точката постави Василев и компания на 11-тото място в Източната конференция, като те се намират само на две точки от последния в зоната на плейофите - Портланд Тимбърс. Отборът на Дейвид Бекъм от своя страна е лидер на Запад, но и е с два мача повече от втория Синсинати.

Самият Василев бе титуляр и се задържа на терена до 82-рата, когато бе заменен от Кайл Хибърт. В лагера на Интер Маями пък се появиха всички големи звезди, които зарадваха публиката с голове.

Гостите от Сейнт Луис Сити повеждаха цели три пъти в резултата, но нито веднъж не успяха да задържат преднината си. За първи път това се случи в 15-ата минута, когато Кристофър Дъркин откри.

В 25-ата Лионел Меси изравни след блестящо разиграване пред пеналтерията с Жорди Алба.

След това дойде ред на попадението на Индиана Василев, който се разписа в 41-ата минута. Василев отказа да отпразнува гола, тъй като той е бивш играч на Интер Маями и вдигна ръцете си във въздуха, за да не прегърне съотборника си Дъркин, който отиде при него, за да го поздрави.

В добавеното време на първата част Луис Суарес отново възстанови равенството.

След почивката колоритният уругваец пак вкара, но този път прати топката в собствената си врата, което се случи в 69-ата минута.

В 87-ата пък още един бивш възпитаник на Барселона - Жорди Алба, изригна и вкара гол, с който спаси Интер Маями от поражението.