Ал-Насър и Роналдо преклониха глава пред Ал-Хилал и за Купата на Краля

Отборът на Ал-Хилал завоюва златен дубъл, след като триумфира срещу тима на Ал-Насър във финала на турнира за Купата на Краля. Срещата завърши 1:1 в редовното време. Головете вкараха Александър Митрович (7') и Айман Яхия (88’).

В продълженията не паднаха нови голове, което доведе нещата до дузпи дузпи, а те бяха спечелени от момчетата на Жорже Жезус с 5:4.

Символичните домакини на мача откриха резултата съвсем рано при една от първите си атаки. Играчите на Ал-Насър се пропукаха средата на терена и допуснаха съперникът да изнесе топката в опасна близост пред наказателното поле. Въпреки че “жълтите” се ориентираха добре и блокираха постъпите към пеналтерията, бразилецът Малком намери как да прати опасно и фалцирано центриране пред вратарското поле. Там от своя пазач се измъкна Митрович, който засече с глава и не остави шансове на стража Давид Оспина.

До края на полувремето преобладаваха грубостите и съдията показа цели пет картона - четири за футболисти на Ал-Хилал и два за играчи на Ал-Насър.

Второто полувреме бе не по-малко екстремно, като десетина минути след подновяването на играта и символичните гости останаха с човек по-малко, като изгоненият бе самият страж Оспина. Той излезе да пресрещне рейда на противников нападател, като не разбра кога е напуснал наказателното поле и се хвърли да изчисти топката, като отби коженото кълбо с ръце.

Това обаче не бе всичко, а големият екшън остана за заключителните минути от редовното време. Тогава в 87-ата минута Али Ал Болеахи първо бе оцветен в “жълто”, а секунди по-късно му бе показан и червеният цвят на картона, с което играчите на терена станаха равен брой.

Това подейства вдъхновяващо за футболистите на Ал-Насър, които се вдигнаха на финален щурм и две минути преди да започне добавеното време Айман Ахия засече силно хвърлена топка от тъч и матира Ясин Буну, който допусна първата си грешка за вечерта.

Секунди преди да изтече добавеното време пък видяхме изгонването на още един футболист, който бе Калиду Кулибали от Ал-Хилал.

Въпреки че продълженията се изиграха само с 19 души на терена вместо с 22-ама, имаше не малко голови положения и съперниците опитаха да решат всичко преди рулетката на дузпите. В рамките на тези 30 минути футболистите отправиха цели десет удара, като липсваше прецизност в завършека и само един изстрел бе в рамките на вратата, а това логично доведе до нов етап в срещата.

Там отново двата отбора не успяха да решат всичко от първия път и след редовните пет изпълнения си размениха по четири гола. За Ал-Хилал се разписаха Александър Митрович, Мохамед Кано, Хасан Мохамед Ал Тамбакти и Абдула Ал Хамдан, а пропускът направи Рубен Невеш. За Ал-Насър пък вкараха Кристиано Роналдо, Сами Ал Наджеи, Абдулрахман Гариб, Али Ладжами, докато от бялата точка пропусна Алекс Телеш.

След това настъпи правилото за “внезапна смърт”, като първите изпълнения не бяха сполучливи, а на напрежението не издържаха Сауд Абдулхамид от “сините” и Али Ал Хасан от “жълтите”.

При следващото завъртане всичко се реши. Насер Ал Даусари вкара за Ал-Хилал и даде още веднъж аванс на своя отбор, а Мешари Ал Немер се провали и прати голямата радост в лагера на своите опоненти.

Разбира се, поражението доведе до голямо разочарование сред редиците на загубилия отбор, особено у голямата звезда Кристиано Роналдо, който бе привлечен преди две години с надеждата да помогне за спечелването на много трофеи, което за сега не се случва.