ЦСКА 1948 би Славия и излиза срещу ЦСКА - София в бараж за Европа

ЦСКА 1948 спечели с 2:0 гостуването си на Славия в мач от 36-ия последен кръг на efbet Лига, а успехът гарантира на "червените" 7-то място в крайното класиране и участие на бараж за Европа.

Там те ще се изправят срещу третия ЦСКА - София, а сблъсъкът между двата тима ще е в петък от 19:00 часа на националния стадион "Васил Левски".

Футболистите на Валентин Илиев си осигуриха днешните трите точки с попадения на Педриньо (5) и Никола Илиев (63).

28 Славия 0:2 ЦСКА 1948

Срещата бе без значение за "белите", които загубиха шанс да играят в Европа в предишния кръг срещу Арда. Не така стояха нещата при "червените". Преди двубоя те заемаха седмото място, само с точка преднина пред 8-ия Арда, който по същото време играеше срещу Ботев (Пловдив), и се нуждаеха от победа, за да си гарантират участието в баража за последната българска евроквота срещу ЦСКА - София.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия президент на ПФЛ Стефан Капралов, който днес си отиде от този свят.

"Червените" стартираха ударно и откриха резултата още в петата минута. Божинов изведе с дълъг пас Педриньо зад гърба на Томбак и бразилецът реализира с удар между краката на Вуцов.

В 9-ата минута Педриньо пробва да прехвърли Вуцов отдалеч, но не улучи вратата. Славия отговори с две опасни атаки секунди по-късно. Първо, малко не стигна на Сораков да засече центриране отдясно, тъй като Иванов се хвърли на шпагат и изби в корнер. След това пък Райчев засече с глава подаване отново отдясно, но изпрати топката в аут.

В 13-ата минута ЦСКА 1948 вкара втори гол чрез Карагарен, който завърши ефектна комбинация между Сердюк и Педриньо, но попадението правилно не бе зачетено заради засада на украинския централен нападател на "червените".

В 33-ата минута Зеедорф отправи силен шут от далеч над напречната греда. Шест минути след това Георгиев допусна грешка пред собственото си наказателно поле, от която се възползва Карагарен. Крилото на "червените" първи стигна до топката и стреля фронтално от десетина метра с левия крак, но в аут.

В 41-ата минута Славия имаше отлична възможност да изравни. Александров се откъсна сам срещу Маринов леко отдясно и отправи удар от близка дистанция, но стражът на гостите изби.

ЦСКА 1948 отговори секунди по-късно с добър шут по земя на Карагарен, а Вуцов изби, след което негов съотборник изчисти в корнер. След неговото изпълнение Педриньо шутира от дъгата в аут.

Втората част започна с леко превъзходство на домакините. В 59-ата минута те получиха право да изпълнят фал. "Червените" "проспаха" центрирането на Соле към Сораков, таранът стреля с глава, а гостите извадиха късмет, че топката попадна право в ръцете на Маринов.

Три минути по-късно футболистите на Валентин Илиев комбинираха добре по левия фланг. Василев центрира по земя към резервата Илиев, а той от своя страна шутира с едно докосване покрай вратата.

Така се стигна до 63-ата минута, в която "червените" вкараха втори гол. Пишчевич изведе великолепно Илиев отляво в наказателното поле на "белите". Националът на България финтира добре съперник и с майсторски шут в долния десен ъгъл не остави шанс на Вуцов. Първоначално съдиите отмениха попадението, отсъждайки засада, но преглед с ВАР показа, че такава няма и арбитрите промениха първоначалното си решение.

В 71-ата минута Славия можеше да се върне в мача, но Карагарен с шпагат успя да чукне топката от крака на Зеедорф, който почти сигурно щеше да се разпише от 3-4 метра.

В 80-ата минута Тасев изпълни фал, а ударът му от над 25 метра профуча покрай горния ляв ъгъл на "червената" врата.

Само 120 секунди по-късно гостите можеха да решат всичко в своя полза след удар на Педриньо, който обаче срещна дясната греда.

СЛАВИЯ - ЦСКА 1948 0:2

0:1 Педриньо 5
0:2 Никола Илиев 63

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 55. Марков, 22. Зеедорф, 93. Соле, 71. Стоянов, 19. Нгуен До, 7. Александров, 14. Райчев, 9. Сораков

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 92. Нгуинда, 3. Божинов, 14. Иванов, 15. Василев, 28. Пишчевич, 22. Даскалов, 8. Педриньо, 39. Умарбаев, 9. Карагарен, 25. Сердюк