ЕВРО 2024: Румъния 1:0 Украйна

Интер сложи точка на кампанията си с равенство срещу удобен съперник

Шампионът Интер сложи точка на своята кампания след 2:2 в гостуването си на Верона в мач от последния 38-и кръг на Серия А. Точен за “нерадзурите” на два пъти бе Марко Арнаутович (10’, 45’), а между тях пълен обрат възпитаниците на Марко Барони постигнаха чрез голове на Тижани Нослин (16’) и Томас Суслов (37’). Симоне Индзаги бе направил няколко промени в своя тим след вдигането на титлата, а момчетата му не изглеждаха пределно мотивирани след празненствата през миналия уикенд. По този начин гостите прекъснаха и досегашната си серия от седем поредни успеха на стадиона на Верона. Преди срещата пък наградените Лаутаро Мартинес, Алесандро Бастони и Хакан Чалханоолу позираха със своите награди.

Домакините стартираха активно двубоя в първите няколко минути, но ентусиазмът им бързо сякаш бе охладен от шампионите, които успяха да излязат напред още в 10-ата минута. Диего Копола сгреши пред наказателното поле, това даде възможност на Марко Арнаутович да му отнеме, да направи само няколко крачки и от границата на пеналта реализира за 0:1.

Тимът на Марко Барони пък имаше претенции малко преди това за дузпа, след като кълбото се отклони в ръката на Ян Бисек при едно единоборство след корнер, но съдията подмина ситуацията. Само няколко минути след това добра комбинация в пеналта даде възможност на Дензъл Дъмфрис да стреля опасно, но този път Симоне Перили спаси.

Домакините успяха бързо да възстановят равенството само седем минути след като се оказаха назад в резултата. Те осъществиха хубава контраатака чрез Суслов, който поднесе топката на централния нападател Тижани Нослин, който успя да избегне капана на засадата, измъкна се зад гърба на Ачерби и да реализира за 1:1.

Само в рамките на няколко минути след изминаването на половин час игра Перили трябваше да се намесва решително на два пъти, за да запази паритета към този момент. Първо Чалханоглу стреля опасно от фал, а малко след това и удар с глава на Фратези бе париран.

Футболистите на Верона сякаш усетиха известно колебание в разиграването на своите противници в задни позиции и рязко вдигнаха оборотите и изнесоха своята преса дълбоко пред пеналта на Емил Аудеро. В крайна сметка топката бе отнета от Суат Сердар, той бързо пусна към Нослин, а той на свой ред върна жеста към Суслов от първото попадение, давайки му възможност да стреля за 2:1 от границата на наказателното поле.

Играчите на Симоне Индзаги успяха на свой ред да възстановят равенството в добавеното време на първата част. Брилянтно прострелно подаване от задни позиции на Давиде Фратези бе засечено с глава от Маркюс Тюрам, който прати към Арнаутович, а австриецът реализира второто си попадение за 2:2.

След почивката темпото на игра поспадна, за което спомогнаха и няколкото извършени промени от страна на Индзаги. Първата по-опасна ситуация все пак отново бе на сметката на “нерадзурите” след час игра, когато една от резервите Таджън Бюканън центрира, но Перили направи двойно спасяване след удари на Фратези и друга резерва - Алексис Санчис.

Пред домакините също се откри добър шанс четвърт час преди края на редовното време, когато центриране от корнер стигна до Сердар на втора греда, но опитът му да отбележи бе блокиран от резервния вратар на гостите Рафаеле Ди Дженаро, появил се минути по-рано. Стражът трябваше да се намесва и няколко минути след това, когато Елаис Тавсан стреля опасно от голяма дистанция.

Играчите на Интер бяха съвсем близо до това да излязат отново напред в резултата пет минути преди края на редовното време. Перили излезе много неразчетено, Фратези успя да го прехвърли елегантно, но Рубен Вингре се притече там и изчисти, макар да прати топката в горната греда и да бе съвсем близо до това да си отбележи автогол. В добавеното време пък Алексис Санчес бе изведен зад гърба на отбраната и вкара трети гол за шампионите, но се оказа, че е в засада и той бе отменен, което в крайна сметка сложи точка не само на срещата, но и на кампанията за двата тима.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!