Аталанта показа трофея от Лига Европа, сломи Торино и разочарова Рома

Няколко дни след като спечели Лига Европа, Аталанта не спести сили и надигра Торино с 3:0 у дома в двубой от последния кръг на Серия “А”. Този резултат означава, че бергамаските ще завърши минимум на четвърто място в крайното класиране, като има възможност дори да изместят Ювентус от третата позиция, защото след седмица ще изиграят отложения си мач с Фиорентина, докато сезонът за бианконерите” вече приключи. Резултатът е особено разочароващ за отбора на Рома, който е шести в класирането. “Вълците” можеха да играят в Шампионската лига през следващия сезон, но това щеше да се случи само ако Аталанта бе завършил на петата позиция. Сега обаче допълнително място, спечелено от триумфа в Лига Европа, се губи и Рома ще участва отново във втория по сила турнир.

Трофеят от Лига Европа бе поставен на пиедестал около тъчлинията за радост на феновете на Аталанта. Играчите на Торино пък направиха шампионски шпалир на футболистите на Гасперини.

Торино започна добре в първите минути и Сапата имаше възможност, но стреля с глава над вратата. След това домакините взеха инициативата. В 24-тата минута Де Кетеларе пропусна добра възможност, но само две минути след това Джанлука Скамака отбеляза поредния си гол, след като получи именно от Де Кетеларе, обърна се и със страхотен удар с десния крак намери ъгъла.

Луукаман и Пашалич пропуснаха по една добра възможност, за да се стигне до 44-тата минута, когато героят от финала в Лига Европа Адемола Луукман направи 2:0 след добавка отблизо, последвала спасяване на Гемело след изстрел на Пашалич.

През второто полувреме Торино се опита да промени нещо, но без успех. Аталанта пък видимо намали темпото, но въпреки това стигна до нов гол в 70-ата минута, когато Марио Пашалич бе точен от дузпа, отсъдена заради нарушение на Тамезе срещу Луукман.

В 76-ата минута попадение на Луукман бе отменено заради тънка засада.

Най-чистата ситуация в мача за Торино дойде в 90-ата минута, но Франческо Роси, който минути преди това замени Карнезеки, направи страхотно спасяване след удар на Илич.

Така Аталанта записа шеста поредна победа в първенството, а Торино все пак завършва на девето място и има известни шансове дори да играе в Лигата на конференциите, което ще се случи, ако Фиорентина спечели финала в третия по сила турнир и завърши на осмо място в Серия “А”.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!