Евро 2024: Австрия 0:0 Франция

Арда победи Ботев, но се размина с бараж за Европа, Лъчо Балтанов получи шпалир за "довиждане"

Арда победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в последна среща от групата, определяща тима, който ще играе бараж за участие в европейските клубни турнири. Тонислав Йорданов (37) беше точен за гостите с глава, отбелязвайки единственото попадение в срещата. За съжаление на Арда, победата не достигна на тима да се класира на седмото място, на което в крайна сметка финишира ЦСКА 1948.

Мачът няма толкова голямо значение за Ботев, колкото за Арда. Тимът от Кърджали все още е в битката за седмото място и ще търси успех срещу „канарчетата“ като в същото време ще се надява на издънка на ЦСКА 1948 срещу Славия. В момента разликата между ЦСКА 1948 и Арда е само точка.

След спечелването на купата всички в Ботев са във ваканционно настроение и тимът доиграва кампанията с мисъл за лятото, когато ще започнат европейските клубни турнири.

Преди началото на срещата Лъчезар Балтанов получи плакети от страна на клуба и феновете. За Лъчо това е последен мач в неговата кариера, а привържениците на "канарчетата" аплодираха своя любимец.

В 3-ата минута Папазов направи страхотен пробив и изведе Секулич сам срещу вратаря. Нападателят стигна до топката, но Анатолий Господинов затвори добре ъгъла и парира удара му. В 21-рвата минута Господинов се намеси блестящо след плътен удар на Мартин Секулич.

С първия си точен удар в мача Арда поведе в резултата. Защитата на Ботев проспа центриране на Лозев от десния фланг, а в наказателното поле Тонислав Йорданов беше останал непокрит. Нападателят засече с глава и прати топката във вратата.

Наставникът на Арда Николай Киров трябваше да прави промяна през второто полувреме. Станислав Иванов получи контузия и беше заменен от Иван Коконов. В 60-ата минута Ел Мами Тетах стреля над вратата.

В 81-ата Борислав Цонев отне топката от Балтанов, а за Арда се откри прекрасна възможност за гол. Иван Коконов излезе само срещу вратаря, но прати топката в аут. Веднага след това Ел Хатиб отсъди нарушение срещу капитана на "канарчетата", а от щаба на Ботев бяха бесни на арбитъра, че е закъснял със сигнала си.

В 86-ата минута Балтанов беше заменен от Айвазов. Веднага двата отбора се наредиха до тъча и направиха шпалир на капитана на Ботев, докато феновете на "канарчетата" пееха името на Лъчезар Балтанов. Халфът не скри емоцията си и връчи капитанската лента на младия Бисер Бонев.

След срещата футболистите на Ботев и треньорският щаб направиха почетна обиколка с Купата на България.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ )- АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:1
0:1 Тонислав Йорданов (37)

Стартови състави:

БОТЕВ: 77. Стефан Смъркалев, 2. Костадин Татаров, 3. Джон Емануел, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 12. Принц Окезие, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;

НАЧАЛО: 20:00 часа
СЪДИЯ: Ва:симир Ел-Хатиб
СТАДИОН: "Христо Ботев", гр. Пловдив

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!