Какво се случи до момента във финалната фаза на НБЛ

Отборите на Рилски спортист, Балкан, Черноморец и Спартак Плевен достигнаха до финалната фаза в Националната баскетбола лига този сезон.

В спора за трофея се надпреварват Рилецо и настоящият шампион от Ботевград, като до този момент самоковци водят с 2-0 победи в серията. В първите два мача те бяха домакини и записаха два трудни успеха в "Арена Самоков". В първата среща те изоставаха с 21 точки от своя съперник, но успяха да се върнат и да я спечелят със 75-62. Вторият мач беше изключително равностоен, като баскетболистите на Любомир Киров успяха да се доберат до победата със 102:97 в самия край.

Двата тима ще се срещнат отново на 28 май (вторник) в "Арена Ботевград", а ако се стигне до четвърти мач, то той ще бъде отново там на 30 май (четвъртък). Евентуален пети двубой за титлата ще върне двата отбора в Самоков на 2 юни (неделя), за да бъде определен ампионът в елита на българския баскетбол.

Спечелете екипи на Рилски спортист и Балкан в играта на Sportal.bg!

За бронзовите медали серията е доста интригуваща. В нея лидерът от редовния сезон Черноморец се сблъска със Спартак Плевен вече два пъти, като резултатът 1-1 победи.

"Акулите" спечелиха мач №1 с 92:81 в зала "Бойчо Брънзов", но загубиха с 64:77 реванша в Плевен. Третият решаващ мач за третото място в първенството е на 27 май (понеделник) от 19:00 часа в Бургас.

Докато наблюдавате срещите на вашите любими отбори не пропускайте да вземете участие и в играта на Sportal.bg. Можете да спечелите уникални награди от участниците във финалната фаза на НБЛ, а за целта трябва да бъдете изключително активни в социалните мрежи. Как да се доберете до нашите страхотни изненади, вижте в статиите за играта!