Спартак (Вн) и Ахмедов завършиха по шампионски

Шампионът във Втора лига Спартак (Варна) завърши подобаващо кампанията си във Втора лига за сезон 2023/24 година. Тимът на Росен Кирилов, за който това бе последен мач начело на отбора, надви с 2:0 Спартак (Плевен) в 34-ия последен кръг на втория ешелон.

Опитният халф Александър Цветков даде аванс на "соколите" в 27-ата минута, а в 73-ата минута Ахмед Ахмедов оформи победата на домакините с 22-ия си гол за сезон. Бившият нападател на Славия и ЦСКА-София стана голмайстор на първенството.

Във връзка с празника на славянската писменост и култура - 24 май, феновете на домакините опънаха транспарант на Спартак (Варна), изобразяващ буквите от азбуката.

Варненци искаха да зарадват своите фенове с победа №23 през този сезон и успяха. Панамското крило Ромеш Ивей бе много активен от първата минута. Цветков пък се разписа с красив удар от въздуха в 27-ата минута, пращайки топката в мрежата на Димитър Стефанов.

След почивката гостите опитаха да изравнят, но отбраната на варненци се справи.

В 71-ата минута  Ахмед Ахмедов се отскубна зад защитата на плевенчани и отбеляза своя 22-и гол за сезона, което го направи голмайстор №1 първенството в този запомнящ се сезон за Спартак.

Сред зрителите бяха забелязани и някои от най-големите имена в клубната история на Спартак. Там бе вратарят Красимир Зафиров - два пъти избиран за най-добър вратар в "А "група, авторът на най-много голове за клуба Иван Петров, Пламен Казаков, Данчо Владимиров, Божидар Ставрев, Тони Вълчанов и Георги Арнаудов.

Варненци завършиха сезона на първо място с актив от 72 точки, които бяха постигнати от 23 победи, три равенства и осем поражения. Плевенчани пък останаха десети с 45 точки.

Спартак (Варна) 2:0 Спартак (Плевен)
1:0 Цветков (27)
2:0 Ахмедов (71)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!