"Трето полувреме" преди Сърбия - Англия

Фиорентина покоси Каляри дълбоко в добавеното време

Фиорентина постигна победа с 3:2 над Каляри в сблъсъка между двата тима от последния 38-и кръг на Серия "А". Срещата бе истински трилър, а гостите си тръгнаха с трите точки след попадение в 13-тата минута на добавеното време.

Джакомо Бонавентура изведе "виолетовите" напред в резултата в 39-ата минута, но Каляри направи пълен обрат през второто полувреме с голове на Алесандро Дейола в 64-тата и Кингстън Мутандва в 85-ата минута.

Само четири минути по-късно Фиорентина отново възстанови равенството след попадение на Николас Гонсалес.

Сардинци можеха да си върнат преднината в 91-вата минута, но гол на Джанлука Лападула не бе зачетено заради засада.

Драмата настъпи дълбоко в добавеното време. Съдията отсъди дузпа в полза на Фиорентина след намесата на ВАР, а Артур Мело отбеляза от бялата точка, оформяйки крайното 2:3 в 103-тата минута на мача.

Тази победа бе много ценна за Фиорентина и след нея тимът заема 8-ото място в класирането и вече няма как да бъде изместен от тази позиция, което означава сигурно участие в Лигата на конференциите. Каляри пък остава на 15-ото място с 36 точки

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!