ЕВРО 2024: Словения 0:1 Дания

Спартак Плевен излъга Черноморец и прати серията в трети решаващ мач

Спартак Плевен победи със 77:64 (20:17, 14:17, 16:17, 27:13) Черноморец във втория мач и изравни серията за бронзовите медали (1-1) в Националната баскетболна лига. Така третото място в първенството ще бъде решено в понеделник, когато „акулите“ ще приемат плевенчани в зала „Бойчо Брънзов“ от 19:00 часа.

ПЪРВА ЧАСТ

След около 3 минути игра резултатът беше 8-5 в полза на домакините от Плевен. Бързо след това гостите намалиха пасива си само на точка (7-8), а след това и поведоха с 10-8. Баскетболистите на Любомир Минчев отново се доближиха в резултата, но "акулите" намериха начин да дръпнат с 3 точки пред съперника си (14-11), при оставащи малко повече от 4 минути до края на частта. Плевенчани стигнаха до равенство (14-14), а 3 минути преди края Константин Тошков даде преднина на своя тим от 2 точки (16-14). Точна стрелба от далечно разстояние даде аванс на Черноморец (17-16), при малко повече от минута до края. А след 10 минути игра резултатът стана 20-17 в полза на Спартак Плевен.

ВТОРА ЧАСТ

Още в първата минута на тази част домакините поведоха с 25-17, а бързо след това разликата стана 10 точки (27-17). След малко повече от 5 минути игра гостите успяха да намалят изоставането си до 6 точки (23-29), тройка на Евгени Хаджирусев намали до 3 точки (23-26). Спартак обаче пак вдигна разликата до 5 точки, при оставащи 4 минути до почивката. "Акулите" отново я стопиха до 3 точки. При по-малко от минута до почивката Черноморец намали пасива си на 2 точки. (32-34). А след 20 минути на паркета, двата отбора се оттеглиха при равенство (34:34).

Спечелете невероятни награди от Спартак Плевен и Черноморец в играта на Sportal.bg!

ТРЕТА ЧАСТ

Още в първите две минути "акулите" поведоха с 40-34. Плевенчани успяха да намалят до 4 точки изоставането си (36-40). При оставащи 6 минути до края на частта разликата отново се вдигна до 6 точки (43-37). Кош на Родни Първис я намали до 4 точки, а бързо след това падна и до 3. Тройка на Христо Захариев обаче върна аванса от 6 точки на гостите (46-40). Точна стрелба дойде и от домакините, за да намалят отново разликата до 3 точки (40-43). Гостите веднага отговориха и отново поведоха с 5, като надлъгването между двата отбора продължава. Минута и половина преди последната част Спартак намали изоставането си до 3 точки (48-51). Денислав Вутев стопи до 1 точка минута преди края на частта. (50-51), като при такъв резултат двата отбора влязоха в заключителните 10 минути на срещата.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в първите минути на последната четвърт домакините обърнаха нещата в своя полза (59-55). При оставащи 7 минути до края "акулите" намалиха изоставането си до точка (58-59). Веднага след това Христо Захариев беше фаулиран и успя да се разпише само при един от наказателните удари, за да изравни резултата (59-59). Спартак обаче пак дръпна с 2 точки. 5 минути преди края разликата стана 7 точки в полза на домакините (66-59). Бързо след това набъбна и до 14 точки, при оставащи по-малко от 4 минути до края на мача. До края на срещата гостите на успяха да стигнат до обрат.

Докато наблюдавате срещите на своите любимци не пропускайте да участвате и в играта на Sportal.bg, от която можете да спечелите страхотни награди.