Марек си гарантира минимум бараж за влизане в елита след обрат над Янтра

Марек постигна ценен обрат над Янтра и надделя с 2:1 като гост в среща от 33-тия кръг на Втора лига. По този начин дупничани си осигуриха поне третото място в класирането, което дава право на бараж за участие в елита.

Ако отборът на Танчо Калпаков спечели последния си мач, а Септември (София) загуби от Черноморец (Балчик), то Марек ще влезе директно в efbet Лига. При всеки друг сценарий тимът от Дупница ще се изправи срещу някой измежду Локомотив (София), Пирин, Хебър и Ботев (Враца) за място в най-високото ниво на родния футбол.

Картината почти се изясни

Днес футболистите на Велислав Вуцов поведоха още в третата минута на стадион "Христо Ботев" чрез Даниел Младенов. Гостите обаче реагираха светкавично и изравниха само 180 секунди по-късно. Точен за Марек беше Николай Ганчев, а в средата на първото полувреме отборът осъществи пълен обрат благодарение на Димитър Илиев.

След почивката нямаше други попадения и резултатът се запази непроменен. В добавеното време тимът на Танчо Калпаков остана с 10 души на терена, след като Христо Каймакански получи втори жълт картон.

Янтра остава на осмото място в класирането, като вече в седми пореден мач не познава вкуса на победата. Марек пък ще се надява на положителен развой на събитията и още в следващия кръг да влезе в елита.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!