Рома надделя минимално над Дженоа с човек по-малко

Рома надделя трудно с минималното 1:0 в домакинството си на Дженоа в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия А. Единственото попадение бе дело на Ромелу Лукаку в 79-ата минута, а само няколко минути “джалоросите” бяха останали с човек по-малко заради червения картон на Леандро Паредес (72’).

Двата отбора не предложиха особено атрактивно първо полувреме, в което най-добрата ситуация бе на сметката на “вълците”. Тя дойде в средата на първата част, когато Томазо Балданци достигна високо подаване и стреля от воле, но не успя да уцели рамката на вратата.

Ситуацията не се промени особено и след почивката, макар футболистите на Даниеле Де Роси вдигнаха темпото и постепенно наложиха по-сериозен натиск пред наказателното поле на “грифоните”. Именно Лукаку бе много близо до попадение в 68-ата минута, когато пое топката в пеналта и залъга бранител, но Хосеп Мартинес се намеси отлично и спаси. В 72-ата минута Паредес бе глупаво изгонен, след като претендираше за нарушение и репликира съдията, който му показа два жълти картона и го изгони.

Домакините можеха да вкарат попадение веднага след изгонването, но Мартинес спаси опасен удар на Лукаку, след като бе изведен в изгодна позиция. Все пак играчите на Рома стигнаха до заветното попадение само няколко минути по-късно, когато белгийският им централен нападател все пак стигна до центриране на границата на малкото наказателно поле и реализира с глава за 1:0.

Този гол подейства събуждащо на гостите от Дженоа, които чак тогава изнесоха по-трайно действията от другата страна на игралното поле и отправиха няколко опасни изстрела към Миле Свилар, но така и не успяха да се доберат до равенството. По този начин Рома затвърди шестата си позиция и запази крехки надежди да успее да измести Аталанта в последния кръг и да се добере до петото място, което също ще дава възможност за участие в Шампионската лига. В последния си двубой Рома ще срещне Емполи. Дженоа пък заема първото място в долната половина на таблицата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!