Жирона спечели и окончателно остави Атлетико Мадрид зад себе си

Жирона затвърди изключителното си представяне през сезона и си подсигури третото място в Ла Лига кръг преди края, след като надделя с 1:3 в гостуването си на Валенсия. Попаденията за момчетата на Мичел бяха дело на Савио (32’) през първата и Артьом Довбик (58’) през втората част, а точка на спора сложи Ярек Гасиоровски, който си отбеляза автогол. Единственият гол за домакините пък бе дело на Пепелу (84’) в края края на срещата от дузпа.

Гостите показаха по-добра игра от самото начало на срещата и успяха да поведат след половин час игра, когато бразилският национал Савио се разписа след хубаво подаване от фланга. “Прилепите” пък направиха опит да се върнат в срещата и бяха най-близо при изстрел на Серхи Канос. Сякаш всичко в двубоя се изясни точно преди изтичането на час игра, когато Довбик се възползва от ново подаване от крилото, което бе проспано от бранителите на Валенсия, а изстрелът на нападателя матира Гиорги Мамардашвили.

Третото попадение дойде десетина минути след това, когато левият бранител не успя да прецени ново центриране и с тяло прати топката за трети път в мрежата на домакините. Те стигнаха единствено до почетен гол в края на мача, когато Пепелу реализира дузпа. По този начин Жирона си подсигури вече и на теория третото място в класирането на Ла Лига и затвърди отличния сезон на отбора през тази кампания, оставяйки зад себе си Атлетико Мадрид. Домакините от Валенсия могат да са доволни от идващия край на първенството, след като продължават да са в много слаба форма и нямат успех в последните си шест мача.